S-1131B17UA-N4CTFU
Part number:
S-1131B17UA-N4CTFU
Description:
IC REG LINEAR 1.7V 300MA SOT89-3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
TO-243AA
Current - Output
300mA
Supplier Device Package
SOT-89-3
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.7V
Voltage Dropout (Max)
0.85V @ 100mA