S-1122B54MC-L9NTFU
Part number:
S-1122B54MC-L9NTFU
Description:
IC REG LINEAR 5.4V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
5.4V