S-1122B19MC-L8ETFU
Part number:
S-1122B19MC-L8ETFU
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 100mA
PSRR
80dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V