S-1122B17MC-L8CTFU
Part number:
S-1122B17MC-L8CTFU
Description:
IC REG LINEAR 1.7V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.7V
PSRR
80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.47V @ 100mA