S-1121B21MC-N2GTFG
Part number:
S-1121B21MC-N2GTFG
Description:
IC REG LINEAR 2.1V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.7V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.1V