S-1112B36MC-L6VTFU
Part number:
S-1112B36MC-L6VTFU
Description:
IC REG LINEAR 3.6V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.6V
PSRR
80dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA