S-1112B32PI-L6RTFU
Part number:
S-1112B32PI-L6RTFU
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
80dB (1kHz)
Supplier Device Package
SNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V