S-1112A33PI-L2STFU
Part number:
S-1112A33PI-L2STFU
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SNT6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Protection Features
Over Current
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Supply (Max)
90 µA
PSRR
80dB (1kHz)
Supplier Device Package
SNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA