S-1111B38MC-NYXTFG
Part number:
S-1111B38MC-NYXTFG
Description:
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.8V
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA