RT9077-33GJ5
Part number:
RT9077-33GJ5
Description:
IC REG LIN 3.3V 200MA TSOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Current - Output
200mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Current - Quiescent (Iq)
100 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
14V
Voltage Dropout (Max)
1.5V @ 100mA