RT9076-33GVN
Part number:
RT9076-33GVN
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
250mA
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
1.2V @ 200mA
PSRR
70dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)