R7FS7G27G2A01CBD#AC0
Part number:
R7FS7G27G2A01CBD#AC0
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description:
IC MCU 32BIT 3MB FLASH 224LFBGA
Encapsulation:
Tray
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Core Processor
ARM® Cortex®-M4
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type
FLASH
Oscillator Type
Internal
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.7V ~ 3.6V
Peripherals
DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Speed
240MHz