R5F61665D50LGV
Part number:
R5F61665D50LGV
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description:
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 145TFLGA
Encapsulation:
Tray
Total price
286
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Speed
50MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type
FLASH
Peripherals
DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V