PIC32MX130F064D-50I/PT
Part number:
PIC32MX130F064D-50I/PT
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 44TQFP
Encapsulation:
Tray
Speed
50MHz
Core Processor
MIPS32® M4K™
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Size
64KB (64K x 8)
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
RAM Size
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V