PIC32MM0064GPL036-I/MV
Part number:
PIC32MM0064GPL036-I/MV
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 40UQFN
Encapsulation:
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
25MHz
Program Memory Size
64KB (64K x 8)
Program Memory Type
FLASH
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V