PIC32MM0032GPL036-I/M2
Part number:
PIC32MM0032GPL036-I/M2
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
Roving Networks (Microchip Technology)
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 36SQFN
Encapsulation:
Tray
Total price
490
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
25MHz
Program Memory Type
FLASH
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V