MX25R3235FM2IH0
Part number:
MX25R3235FM2IH0
Product Category:
Memory
Manufacturer:
Macronix
Description:
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8SOP
Encapsulation:
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type
Non-Volatile
DigiKey Programmable
Verified
Package / Case
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package
8-SOP
Voltage - Supply
1.65V ~ 3.6V
Memory Format
FLASH
Technology
FLASH - NOR
Clock Frequency
80 MHz