MCP1501T-33E/CHY
Part number:
MCP1501T-33E/CHY
Description:
IC VREF SERIES 0.1% SOT23-6
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
SOT-23-6
Package / Case
SOT-23-6
Voltage - Input
3.5V ~ 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Temperature Coefficient
50ppm/°C
Tolerance
±0.1%
Current - Output
20 mA