MAX16904RATB55/V+T
Part number:
MAX16904RATB55/V+T
Description:
IC REG BUCK 5.5V 600MA 10TDFN
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
600mA
Frequency - Switching
2.1MHz
Voltage - Output (Min/Fixed)
5.5V
Voltage - Input (Max)
28V
Voltage - Input (Min)
3.5V