LM536015QDSXTQ1
Part number:
LM536015QDSXTQ1
Description:
IC REG BUCK 5V 1A 10WSON
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Output
1A
Frequency - Switching
2.1MHz
Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed)
5V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
3.8V