LM53600AQDSXTQ1
Part number:
LM53600AQDSXTQ1
Description:
IC REG BUCK ADJ 650MA 10WSON
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Switching
2.1MHz
Current - Output
650mA
Output Configuration
Positive
Buck
Output Type
Adjustable
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output (Max)
6V
Voltage - Input (Min)
3.8V