IS66WVH8M8BLL-100B1LI
Part number:
IS66WVH8M8BLL-100B1LI
Product Category:
Memory
Manufacturer:
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Description:
IC PSRAM 64MBIT PAR 24TFBGA
Encapsulation:
Tray
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type
Volatile
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Package / Case
24-TBGA
Memory Interface
Parallel
Clock Frequency
100 MHz