INA300AIDGSR
Part number:
INA300AIDGSR
Product Category:
Current Regulation/Management
Manufacturer:
Texas Instruments
Description:
IC CURRENT SENSE 10VSSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package
10-VSSOP
Voltage - Input
2.7V ~ 5.5V