IFX54441LDV33XUMA1
Part number:
IFX54441LDV33XUMA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA TSON-10
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
10-TFDFN Exposed Pad
Current - Output
300mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Quiescent (Iq)
60 µA
Voltage - Input (Max)
20V
Current - Supply (Max)
12 mA
Voltage Dropout (Max)
0.4V @ 300mA
PSRR
65dB (120Hz)