HD6417750X167V
Part number:
HD6417750X167V
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C (TA)
Oscillator Type
External
RAM Size
24K x 8
Number of I/O
28
Peripherals
DMA, POR, WDT
Core Processor
SH-4
Connectivity
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Speed
167MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.6V ~ 2V