HD6417750RX200DV
Part number:
HD6417750RX200DV
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP
PDF:
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type
External
Program Memory Type
ROMless
Speed
200MHz
Number of I/O
28
Peripherals
DMA, POR, WDT
RAM Size
48K x 8
Core Processor
SH-4
Connectivity
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.35V ~ 1.6V