FAN48610BUC33X
Part number:
FAN48610BUC33X
Description:
IC REG BOOST 3.3V 1A 9WLCSP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
9-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package
9-WLCSP (1.22x1.22)
Frequency - Switching
2.5MHz
Fixed
Function
Step-Up
Topology
Boost
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Min)
2.5V
Voltage - Input (Max)
4.8V
Current - Output
1A (Switch)