CY7C4141KV13-633FCXI
Part number:
CY7C4141KV13-633FCXI
Product Category:
Memory
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
Encapsulation:
Tray
Total price
120
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type
Volatile
Memory Format
SRAM
Memory Interface
Parallel
Memory Size
144Mbit
Memory Organization
4M x 36
Technology
SRAM - Synchronous, QDR IV
Voltage - Supply
1.26V ~ 1.34V
Package / Case
361-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package
361-FCBGA (21x21)
Clock Frequency
633 MHz