CY7C1386KV33-167AXCT
Part number:
CY7C1386KV33-167AXCT
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Total price
750
Mounting Type
Package / Case
100-LQFP
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
100-TQFP (14x20)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Parallel
Memory Size
18Mbit
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization
512K x 36
Clock Frequency
167 MHz