CY7C1383KV33-133AXCT
Part number:
CY7C1383KV33-133AXCT
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Total price
750
Mounting Type
Package / Case
100-LQFP
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
100-TQFP (14x20)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Parallel
Memory Size
18Mbit
Memory Organization
1M x 18
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Clock Frequency
133 MHz