CY7C1381KV33-133AXI
Part number:
CY7C1381KV33-133AXI
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
100-LQFP
Supplier Device Package
100-TQFP (14x20)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Parallel
Memory Size
18Mbit
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization
512K x 36
Clock Frequency
133 MHz