CY7C1381KV33-133AXC
Part number:
CY7C1381KV33-133AXC
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Parallel
Memory Size
18Mbit
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization
512K x 36
Clock Frequency
133 MHz