CY7C1380KV33-167BZI
Part number:
CY7C1380KV33-167BZI
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Encapsulation:
Tray
Total price
272
Mounting Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Package / Case
165-LBGA
Supplier Device Package
165-FBGA (13x15)
Memory Size
18Mbit
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization
512K x 36
Clock Frequency
167 MHz