CY7C1373KV33-100AXC
Part number:
CY7C1373KV33-100AXC
Product Category:
Memory
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Encapsulation:
Tray
Total price
360
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Package / Case
100-LQFP
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package
100-TQFP (14x20)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Memory Format
SRAM
Memory Interface
Parallel
Clock Frequency
100 MHz