CY7C1372KV33-167AXC
Part number:
CY7C1372KV33-167AXC
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Encapsulation:
Tray
Total price
720
Mounting Type
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Parallel
Memory Size
18Mbit
Memory Organization
1M x 18
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Clock Frequency
167 MHz