CY7C1372KV25-167AXCT
Part number:
CY7C1372KV25-167AXCT
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Total price
750
Mounting Type
Voltage - Supply
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Parallel
Memory Size
18Mbit
Memory Organization
1M x 18
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Clock Frequency
167 MHz