CY7C1371KV33-100AXI
Part number:
CY7C1371KV33-100AXI
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
100-LQFP
Memory Type
Volatile
Supplier Device Package
100-TQFP (14x20)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Clock Frequency
100 MHz