CY7C1370KV25-167BZC
Part number:
CY7C1370KV25-167BZC
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Encapsulation:
Tray
Total price
136
Mounting Type
Voltage - Supply
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case
165-LBGA
Supplier Device Package
165-FBGA (13x15)
Memory Size
18Mbit
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization
512K x 36
Clock Frequency
167 MHz