CY7C1263KV18-400BZXI
Part number:
CY7C1263KV18-400BZXI
Product Category:
Memory
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Encapsulation:
Tray
Total price
272
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type
Volatile
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Memory Format
SRAM
Memory Interface
Parallel
Clock Frequency
400 MHz