CY62148GN-45ZSXI
Part number:
CY62148GN-45ZSXI
Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32TSOP II
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Memory Format
SRAM
Technology
SRAM - Asynchronous
Memory Interface
Parallel
Write Cycle Time - Word, Page
45ns
Access Time
45 ns
Memory Size
4Mbit
Memory Organization
512K x 8
Package / Case
32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)