CY62146G-45ZSXA
Part number:
CY62146G-45ZSXA
Product Category:
Memory
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
Encapsulation:
Tray
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type
Volatile
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Memory Format
SRAM
Technology
SRAM - Asynchronous
Memory Interface
Parallel
Package / Case
44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)