CY14V101QS-BK108XI
Part number:
CY14V101QS-BK108XI
Description:
IC NVSRAM 1MBIT SPI 24FBGA
Encapsulation:
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Package / Case
24-TBGA
Supplier Device Package
24-FBGA (6x8)
Clock Frequency
108 MHz