ADP1765ACPZ0.95-R7
Part number:
ADP1765ACPZ0.95-R7
Description:
IC REG LDO
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
5A
1
Current - Supply (Max)
25 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.95V
Current - Quiescent (Iq)
17 mA
Voltage - Input (Max)
1.98V
PSRR
61dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)