ADP1765ACPZ-0.9-R7
Part number:
ADP1765ACPZ-0.9-R7
Description:
IC REG LDO
Encapsulation:
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
5A
1
Current - Supply (Max)
25 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.9V
Current - Quiescent (Iq)
17 mA
Voltage - Input (Max)
1.98V
PSRR
61dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)