TPS7A8500RGRT
零件编号:
TPS7A8500RGRT
描述:
IC REG LINEAR POS ADJ 4A 20VQFN
总价
250
安装类型
Surface Mount
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
包装/箱
20-VFQFN Exposed Pad
电流 - 输出
4A
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
电压 - 输入(最大)
6.5V
Voltage - Output (Max)
5V
电流 - 静态 (Iq)
4 mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
0.8V
Control Features
Enable, Power Good, Soft Start
供应商设备包
20-VQFN (3.5x3.5)
Current - Supply (Max)
6 mA
PSRR
42dB ~ 25dB (10kHz ~ 500kHz)
输出类型
Adjustable/Programmable
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 4A