TPS720285QDRVRQ1
零件编号:
TPS720285QDRVRQ1
描述:
IC REG LINEAR 2.85V 350MA 6WSON
Surface Mount
年级
Automotive
资质
AEC-Q100
工作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
包装/箱
6-WDFN Exposed Pad
电流 - 输出
350mA
供应商设备包
6-WSON (2x2)
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.85V
电压 - 输入(最大)
4.5V
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 350mA
电流 - 静态 (Iq)
38 µA
Current - Supply (Max)
80 µA
PSRR
85dB ~ 50dB (10Hz ~ 1MHz)