TLS820F0ELV33XUMA1
零件编号:
TLS820F0ELV33XUMA1
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
IR (Infineon Technologies)
描述:
IC REG LIN 3.3V 200MA SSOP-14-5
Surface Mount
年级
Automotive
资质
AEC-Q100
工作温度
-40°C ~ 150°C (TJ)
电流 - 输出
200mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
电流 - 静态 (Iq)
5 µA
电压 - 输入(最大)
40V
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA
Current - Supply (Max)
80 µA
PSRR
63dB (100Hz)
包装/箱
14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad