TLS202B1MBV33HTSA1
零件编号:
TLS202B1MBV33HTSA1
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
IR (Infineon Technologies)
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SCT595
Surface Mount
年级
Automotive
资质
AEC-Q100
工作温度
-40°C ~ 150°C (TJ)
电流 - 输出
150mA
包装/箱
6-SMD (5 Leads), Gull Wing
1
Current - Supply (Max)
200 µA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
电压 - 输入(最大)
18V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
电流 - 静态 (Iq)
75 µA
PSRR
63dB (10kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.57V @ 150mA