TCR3DF25,LM(CT
零件编号:
TCR3DF25,LM(CT
产品分类:
稳压器 - 线性低压差 (LDO) 稳压器
制造商:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT25
工作温度
-40°C ~ 85°C
安装类型
Surface Mount
包装/箱
SC-74A, SOT-753
电流 - 输出
300mA
供应商设备包
SMV
电压 - 输入(最大)
5.5V
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage Dropout (Max)
0.31V @ 300mA