S-13D1B1528-A6T2U3
零件编号:
S-13D1B1528-A6T2U3
描述:
IC REG LIN 1.5/2.8V HSNT6-B
工作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
电流 - 输出
150mA
电压 - 输入(最大)
5.5V
Control Features
Enable
调节器数量
2
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
电流 - 静态 (Iq)
58 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V, 2.8V
Voltage Dropout (Max)
0.21V @ 100mA, 0.13V @ 100mA
Current - Supply (Max)
116 µA
PSRR
75dB (1kHz), 72dB (1kHz)